Ochrona przeciwpożarowa


Indeks haseł

Jesteś tutaj: Strona główna / Newsy / Od bezpieczeństwa pożarowego szklanych fasad po modelowanie gaszenia wodą
Standardowa wielkoœć tekstu Powiększ tekst Powiększ tekst

Od bezpieczeństwa pożarowego szklanych fasad po modelowanie gaszenia wodą

... a oprócz tego w wiosennym numerze o bezpieczeństwie w gospodarowaniu odpadami,  detekcji pożaru w przestrzeniach pod podniesionymi podłogami oraz wielostrefowych klapach odcinających wentylacji pożarowej.
Wiosenne wydanie naszego kwartalnika otwiera ciekawy artykuł o bezpieczeństwie pożarowym szklanych fasad. Oprócz zasadniczego problemu autor przedstawił w nim w pasjonujący sposób nieznaną szerzej historię stosowania szkła w budownictwie, co powinno zainteresować wielu czytelników. W kolejnym artykule mamy okazję zapoznać się z naukowymi rozważaniami na temat bezpiecznych odległości między budynkami.  
Dział „Zapobieganie pożarom i awariom” przynosi artykuł na bardzo aktualny obecnie temat, dotyczący bezpieczeństwa w gospodarowaniu odpadami. „Techniczne środki ochrony przeciwpożarowej” zawierają rozważania związane z detekcją pożaru w przestrzeniach ukrytych, występujących w wysokich biurowcach, w których standardem jest wykonywanie pomieszczeń z podniesionymi podłogami, a także artykuł pod tajemniczym tytułem „Modelowanie gaszenia wodą” oraz informacje dotyczące wielostrefowych klap odcinających wentylacji pożarowej.
"Witryna czytelników” w tym numerze przykuwa z kolei uwagę ciekawymi opiniami na temat zasilania pojazdów paliwami alternatywnymi. W numerze zawarte są też relacje z najbardziej interesujących konferencji okresu zimowego, przegląd prasy zagranicznej oraz aktualności prawne i normalizacyjne. Życzę więc przyjemnej lektury.

Archiwum newsów