Ochrona przeciwpożarowa


Indeks haseł

Jesteś tutaj: Strona główna / Newsy / Numer wakacyjny: od wybuchów i konstrukcji stalowych po mazurskie regaty
Standardowa wielkoœć tekstu Powiększ tekst Powiększ tekst

Numer wakacyjny: od wybuchów i konstrukcji stalowych po mazurskie regaty

Zestaw ciekawych urlopowych artykułów nie tylko dla rzeczoznawców i projektantów rozpoczynamy od tematu oddziaływania obiektów w aspekcie zagrożenia wybuchem i miejscowego wpływu temperatury na nośność konstrukcji stalowych. Zaraz potem - o nowych unijnych klasach reakcji na ogień oraz wpływie rozwiązań architektonicznych budynków na możliwości ewakuacji ludzi. A to nie wszystko...

W czerwcu uczestniczyłem w dorocznej bardzo merytorycznej konferencji Ośrodka Certyfikacji Usług Przeciwpożarowych SITP w Poznaniu, dotyczącej oceny zagrożenia wybuchem – „ATEX w praktyce eksploatacyjnej obiektów przemysłowych" (jaka szkoda, że KG PSP za udział w niej nie przyznawała rzeczoznawcom punktów!). W dziale poświęconym technicznym środkom ochrony przeciwpożarowej prezentujemy materiał z tej konferencji, na temat oceny zgodności zestawów i instalacji w kontekście dyrektywy 94/9/WE (ATEX), która ujednolica zasady wprowadzania na rynek Unii Europejskiej wyrobów przeznaczonych do pracy w atmosferach potencjalnie wybuchowych. W tym dziale polecam także inne artykuły: „Zmiany w wymaganiach dla dźwiękowych systemów ostrzegawczych” oraz „Zasilacze prądu w instalacjach bezpieczeństwa pożarowego”, o realizacji pomysłu uniwersalnych zasilaczy dla takich instalacji, działających niezawodnie zarówno w czasie normalnej eksploatacji, jak i podczas pożaru.

Wszystkich, którzy lubią latać (a także tych, którzy się latania obawiają) powinien zainteresować artykuł „Bezpieczeństwo pożarowe obsługi naziemnej samolotów pasażerskich”. W numerze także kilka ciekawych relacje z konferencji, które odbyły się w okresie wiosennym, w tym ze światowej konferencji SFPE w Warszawie poświęconej bezpieczeństwu pożarowemu budynków – po raz pierwszy zorganizowanej w Europie Środkowej.

Nie zabraknie także relacji z mazurskich jezior, gdzie odbyły się V Regaty o Puchar Oddziału Stołecznego SITP, z udziałem członków SITP z całego kraju oraz firm –  członków wspierających Stowarzyszenia. Kto wygrał? O tym już w zamykającym to wydanie artykule.

Zapraszamy do lektury.

Archiwum newsów