Ochrona przeciwpożarowa


Indeks haseł

Jesteś tutaj: Strona główna / Newsy / Numer na wakacyjne wieczory...
Standardowa wielkoœć tekstu Powiększ tekst Powiększ tekst

Numer na wakacyjne wieczory...

Mamy przyjemność przedstawić Państwu wakacyjny numer naszego kwartalnika, na czas urlopu i wypoczynku – z ciekawymi artykułami, które warto czytać w letnie wieczory. 
Rozpoczyna je w dziale „Ochrona przeciwpożarowa w budownictwie” budząca bardzo duże zainteresowanie ocena ryzyka pożarowego w budynku, z omówieniem stosowanych obecnie na świecie metod i propozycji nowej metody polskiej. Ta ostatnia była m.in. przedmiotem warsztatów ZG SITP w Warszawie (relacja z nich na dalszych stronach numeru) – zwłaszcza w odniesieniu do możliwości opracowania rozwiązań równoważnych, co jest z kolei przedmiotem następnego artykułu w tym dziale. Bardzo istotny temat stanowi też bezpieczeństwo na drogach ewakuacyjnych. Budynek i urządzenia z nim związane powinny być projektowane i wykonane w sposób ograniczający możliwość powstania pożaru, a w razie jego wystąpienia zapewniający między innymi możliwość ewakuacji ludzi lub ich uratowania w inny sposób, oraz bezpieczeństwo ekip ratowniczych. Interesujące, nowe przemyślenia na temat są zawarte w kolejnym artykule. 
 
W dziale „Zapobieganie pożarom i awariom” uwagę przykuwają artykuły: dotyczący bezpieczeństwa pożarowego systemów fotowoltaicznych, o zagrożeniach związanych z pożarem, certyfikacji jakości wykonania modułów fotowoltaicznych oraz bezpieczeństwa ich wykonania, a w dziale „Techniczne środki ochrony przeciwpożarowej” – materiał poświęcony skuteczności systemów oddymiania, opracowany w sposób naukowy na podstawie analizy wybranych norm i wytycznych, oraz artykuł dotyczący sygnalizatorów akustycznych w pożarowych urządzeniach alarmowych.

W dziale „Informacja naukowo techniczna” na szczególną uwagę zasługuje wiadomość o działalności Ośrodka Certyfikacji Usług Przeciwpożarowych SITP, który w lutym tego roku uzyskał od Polskiego Centrum Akredytacji prawo do rozszerzeniu zakresu akredytacji o wyroby budowlane (znaki „B” i „CE”). Są też relacje z najciekawszych konferencji, które były organizowane pod patronatem naszego kwartalnika w okresie wiosennym.
 
Zapraszamy do lektury.


Archiwum newsów