Ochrona przeciwpożarowa


Indeks haseł

Jesteś tutaj: Strona główna / Newsy / 35 lat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa
Standardowa wielkoœć tekstu Powiększ tekst Powiększ tekst

35 lat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa

Kolejny, jesienny numer naszego kwartalnika ukazuje się w 35-lecie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Jubileuszowi poświęcony jest obszerny artykuł Zdzisława Kiedio, naszego redakcyjnego kolegi i członka honorowego Stowarzyszenia.
W dziale „Ekspert radzi” poruszona została bardzo istotna kwestia związana z ostatnią nowelizacją warunków technicznych dla budynków, mianowicie – w jakich sytuacjach powinniśmy szczególnie uważać, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną. Opracowywanie scenariuszy pożarowych jest tematem budzącym nieodmiennie duże zainteresowanie. Autorzy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w interesujący sposób powiązali go z przeprowadzaniem analizy ryzyka w obiekcie. 
W bardzo ciekawym artykule w dziale „Techniczne środki ochrony przeciwpożarowej” będzie można zapoznać się z metodologią określania czasu aktywacji tryskaczy oraz wpływem oddziaływania strumienia powietrza na ten czas. Na kolejnych stronach Czytelnicy dowiedzą się, jak rozwija się rynek instalacji tryskaczowych w Europie i jakie działania organizacyjne służą temu rozwojowi. 
Niedawny groźny pożar poddasza w budynku mieszkalnym stał się inspiracją do rozważań nie tylko o przebiegu akcji ratowniczej, ale również o przyczynach podobnych zdarzeń i sposobach zapobiegania im. Kolejne artykuły przynoszą informacje – kiedy należy opracowywać ocenę zagrożenia wybuchem, co powinna ona zawierać i kto może być jej autorem, a także o możliwości wykorzystywania ręcznych ostrzegaczy pożaru. W numerze, jak zawsze, nie zabraknie omówienia aktualności prawnych oraz przeglądu prasy zagranicznej. Życzymy przyjemnej lektury.


Archiwum newsów